Charita Zlín

ruka podaná v nesnázích

rodinám, seniorům, osobám v krizi

odborné sociální, dluhové a psychologické poradenství

seniorům se sníženou soběstačností

centrum denních služeb

 

dospělým osobám

pastorační služba

Umíme pomoci i maminkám samoživitelkám a mladým rodinám

Umíme pomoci i maminkám samoživitelkám a mladým rodinám

... jež jsou na hranici sociálního vyloučení

Občanská poradna Charity Zlín poskytuje anonymní odborné sociální a dluhové poradenství osobám v krizi, jež svoji situaci považují za vlastními silami nezvladatelnou. Věkově doposud převažovali dospělí a senioři. Nyní stále častěji službu vyhledávají rodiny s dětmi, či samoživitelé. Těm tato umí nejen podat informaci, ukázat směr, ale umí také poskytnou materiální pomoc.

Pětina rodin v Česku se potýká s chudobou

Pětina rodin v Česku se potýká s chudobou

Každá pátá česká rodina s nezaopatřenými dětmi se nachází ve špatné ekonomické situaci, v absolutních číslech jde o 233 tisíc rodin z celé České republiky. Nejhorší situace je podle aktuálního průzkumu Charity ČR v rodinách s rodiči ve věku nad 40 let.

Domeček bude brzy v původním stavu. I díky Vám, napsali manželé Doležalovi

Domeček bude brzy v původním stavu. I díky Vám, napsali manželé Doležalovi

Občanská poradna pomáhá řešit uživatelům jejich nepříznivou životní situaciVážený pane řediteli, dovolte nám, abychom Charitě Zlín touto cestou poděkovali za materiální pomoc. Poté, co u nás požár zničil vybavenou ložnici, i prostřednictvím Vás cítíme, jak se o celou naši rodinu Pán Bůh stará. Také díky Vám se nám daří dávat domeček a jeho vybavení postupně do původního stavu. Myslíme na Vás v modlitbách. Ať Vám Pán vše odplatí svým požehnáním! Manželé Alžběta a Antonín Doležalovi s Eliškou, Františkem a Martínkem 

Pečující rovněž potřebují péči

Pečující rovněž potřebují péči

Může se nám zdát, že nejvíce náročné je zvládnout péči o našeho blízkého, skloubit péči a starost o svou vlastní rodinu a domácnost. Patrně nejtěžší a nejdůležitější však bude, při celodenní péči, najít si čas pro sebe samého.

Pečující rovněž potřebují péči v reportáži Televize TVS

Dvanáct otázek pro dvanáct uživatelů. Ti službu hodnotí velmi kladně

Dvanáct otázek pro dvanáct uživatelů. Ti službu hodnotí velmi kladně

Občanská poradna pomáhá řešit uživatelům jejich nepříznivou životní situaciDotazník o kvalitě a spokojenosti. To je název dokumentu, který je uživatelům odborného sociálního poradenství předkládán. "Velmi si vážíme těch, kteří byli ochotni vyplnit náš anonymní dotazník. Jejich názory jsou pro nás významným bodem ke zkvalitňování terénně i ambulantně poskytované sociální služby," uvedla Jana Strouhalová, vedoucí poradny. 

Vozík pro Kristýnku od Tří králů ...

Vozík pro Kristýnku od Tří králů ...

Kašpar, Melichar a Baltazar byli dobrými vyslanci

Když se sobotní lednové ráno sešli tři kamarádi, aby s kasičkou jako Tři králové koledovali pro potřebné, netušili, co je na celodenní pouti zasněženou městkou částí Štípa čeká. Netušili to ještě ani ve chvíli, kdy zazvonili na zvonek v rodině Kristýnky. Dveře se otevřely, králové předali poselství, zanotovali koledu, podali cukříky. Ruku k tříkrálové zapečetěné kasičce natáhnul desetiletý Staník ...

Svatý František z Assisi, patron desetileté zlínské Občanské poradny

Svatý František z Assisi, patron desetileté zlínské Občanské poradny

Každoročně čtvrtého října je připomínána památka svatého Františka z Assisi (1182 †1226), jež je patronem poradny pro schopnost ´dobrého rádce a vyjednavače míru´.

Svatý František z Assisi je jedním z nejpopulárnějších světců. Říká se o něm, že postavil první jesličky, že kázal ptáčkům, že šel cestou radikální chudoby. Jeho první životopisec Tomáš Celano říká: „Síla lásky z něho udělala bratra všech tvorů. Proto se nelze divit, že ho Kristova láska učinila ještě víc bratrem těch, do jejichž duše vtiskl Stvořitel svůj obraz.“

Prázdniny neskončily jen dětem, ale i sběru a výdeji ošacení

Prázdniny neskončily jen dětem, ale i sběru a výdeji ošacení

Opět je námi přijímáno ošacení funkční a čisté (vyprané, potvrzení z čistírny není požadováno), vše praktických materiálů i střihů pro děti, ženy i muže, obuv (nejlépe teplá zejména pro muže), to vše bez poplatku. Nebude odmítnuto ani ložní prádlo, ručníky, čistící a hygienické potřeby (mýdlo, tělový i vlasový šampon, deodorant, manikúra, hřeben, zrcátko, zubní kartáček atp.). Odmítnuto bude ošacení nečisté, mokré nebo zatuchlé, vybavení domácnosti (skříně, postele, kuchyňské linky) a elektrospotřebiče (ledničky, pračky, žehličky apod.).

Královské dary pomáhají, tříkrálová sbírka je u nás zmiňována celoročně

Královské dary pomáhají, tříkrálová sbírka je u nás zmiňována celoročně

Tělesně postižené šestileté dívence pomáhá pohybová terapie zajišťující stabilizaci a trénování svalů, pohybů končetin a dalších částí těla. Díky příspěvku ze sbírky ve výši 10.000 korun může terapii pravidelně odebírat. Děkujeme králům i dárcům!
Jste to právě vy, kdo také pomoc potřebují? Či je to někdo z Vašeho okolí? Ozvěte se nám. Během celého roku je námi v regionu Zlínsko realizována tak zvaná přímá pomoc potřebným, kdy z výtěžku sbírky velkou část poukazujeme na materiální pomoc například právě rodičům dětí s tělesným postižením.

Pohled do srdce

Pohled do srdce

"Je zajímavé, že když člověk trpí nebo ho něco bolí a plně si to uvědomuje, tak si řekne: „To snad není pravda, že to tak dlouho trvá.“ Ale krásné chvíle takto neprožíváme, většinou je jenom přeletíme. A přitom kdybychom je prožívali taky tak naplno, řekneme: „To je krásné, že to tak dlouho trvá.“ V každém okamžiku by pak byla věčnost. Je to zase o tom, kde je mé srdce." Rozhovor s ´naší´ sestrou Růženkou vedla Jana Hajdová, časopis Rodinný život