Charita Zlín

ruka podaná v nesnázích

rodinám, seniorům, osobám v krizi

odborné sociální a dluhové poradenství

seniorům se sníženou soběstačností

centrum denních služeb

 

dospělým osobám

pastorační služba

Můj (ne)obyčejný den v azylovém domě

Můj (ne)obyčejný den v azylovém domě

Výroční zpráva Charity Zlín 2017

Po ranní poradě jsme si s kolegyní zakously něco málo k snídani a při tom nakously program letošní Zahradní slavnosti. Věřím, že se bude dětem zamlouvat. Mně se líbí zařazení bodypaintingu. Kochám se představou, jak večer přijdu domů vymalovaná a šokuju rodinu.

Je čas projít domeček. Zaklepu na všechny dveře bytů. Za jednou z klientek přichází terénní pracovnice. Proběhne společné jednání, sladíme si vzájemně individuální plán. Volá maminka s dítětem, zda máme volná lůžka. Vysvětlím jí situaci a vyzvu k podání žádosti o ubytování. Hurá, jdu na oběd.

Postupně do domečku přicházejí ze školy děti. Skláním se nad rozmalovaným plakátem a slibuju přihlížejícím, že za pomoc dostanou něco na zub. Netuší, že to budou roztomilé zubní kartáčky, které jsme obdrželi od dárce. Po chvíli je mi jasné, že s úklidem budu mít větší práci, než kdybych barvila sama. No ale zase je to zajímavější o dětské nápady. Zasychající výtvarné dílko překračuje klient, kterému jsem slíbila, že se mrkneme na nabídku bytů.

Vtom přichází paní, s níž jsem hovořila dopoledne. Společně hledáme oblasti potřebné podpory. Je jich hodně. Nefunkční rodina, přítel ji vyhodil z bytu a pije, rodiče nemá. Mezitím, co paní pláče, se její holčička nudí. Dávám jí omalovánky a pastelky. Ve chvíli, kdy je matčina trpělivost u konce, už máme naštěstí hotovo a mladá žena odchází uklidněná. Do toho řeším s klienty praním zabarvené prádlo, domácí úkol do angličtiny i připálené palačinky. V posledním případě radím vyhodit a namazat chleba tím, co je v lednici.

Volá mi syn, že se doma v obýváku posral kocour Fanouš, protože ho tam na celý den zavřel, tak prý co má dělat. Uděluju mu celkem zbytečné rady týkající se použití čistících prostředků a desinfekce, nakonec si s tím ovšem musí poradit sám. Doporučuju mu, aby to bylo do návratu tatínka z práce. To jsou ale prkotiny. Vzpomínám na den, kdy jsem tu byla na denní směně a našeho nejmladšího syna zapomněla paní na hlídání vyzvednout ze školky a já tento karambol musela s ředitelkou nějak vyřešit na dálku. Stmívá se a těším se domů. Co jsem nestihla dnes, dokončím zítra na noční směně. Mgr.Veronika Klokočková

(Ne)obyčejný den paní Veroniky Klokočkové ve službě azylový dům pro matky s dětmi(Ne)obyčejný den paní Veroniky Klokočkové ve službě azylový dům pro matky s dětmi(Ne)obyčejný den paní Veroniky Klokočkové ve službě azylový dům pro matky s dětmi(Ne)obyčejný den paní Veroniky Klokočkové ve službě azylový dům pro matky s dětmi(Ne)obyčejný den paní Veroniky Klokočkové ve službě azylový dům pro matky s dětmi(Ne)obyčejný den paní Veroniky Klokočkové ve službě azylový dům pro matky s dětmi(Ne)obyčejný den paní Veroniky Klokočkové ve službě azylový dům pro matky s dětmi(Ne)obyčejný den paní Veroniky Klokočkové ve službě azylový dům pro matky s dětmi

 

Tříkrálová sbírka 2019
Podpořte nás
 

Základní údaje

Charita Zlín

Burešov 4886, 760 01 Zlín

 

pracovní dny: 07:30 - 15:30 hodin 

telefon: +420 577 224 050

e-mail: info@zlin.charita.cz

  

  • IČ 44117434
  • evidence MK dne 30.10.1996
  • pod číslem 8/1-02-728/1996
  • bank.spojení ČS, a.s., Zarámí 4463
  • číslo účtu: 1400878319/0800

Charita Zlín zpracovává osobní údaje fyzických osob v souladu s obecným nařízením Evropské unie o ochraně osobních údajů (GDPR), je tedy jejich správcem. Charita Zlín nejmenuje pově-řence pro ochranu osobních údajů.

 
 
 
 

KSSZK