Charita Zlín

ruka podaná v nesnázích

rodinám, seniorům, osobám v krizi

odborné sociální a dluhové poradenství

seniorům se sníženou soběstačností

centrum denních služeb

 

dospělým osobám

pastorační služba

Chtěla jsem poděkovat za to, že jsou na světě

Chtěla jsem poděkovat za to, že jsou na světě

Pomoc při zajištění chodu domácnosti rodině, kde se současně narodily tři děti. Tuto větu v různých obměnách mají ve svém poslání snad všechny pečovatelské služby. Ne každé se však poštěstí její naplnění. Nás tato skutečnost potkala již podruhé. Rodina, kterou jistě, jako každou jinou, zpráva o vícečetném očekávání zaskočila, nás kontaktovala v dostatečném předstihu. I přesto všichni byli překvapení, neboť se děťátka rozhodla přijít na svět o nějaký ten týden dříve. A tak přišla pomáhat rodině zvládat práce v domácnosti pečovatelka, paní Michaela.

„Hned první den, kdy jsem ty tři zlatíčka, andílky viděla, jsem věděla, že tu jejich krásu musím nějak ukázat a poděkovat za to, že jsou na světě a že se můžu, díky pomoci mamince s domácností, podílet na jejich vývoji a vidět je, jak rostou, jak bojují o svůj život. Jelikož mě baví pečení a tvorba dortů, rozhodla jsem se Lucince, Terezce a Elišce také jeden upéct. Chtěla jsem jej věnovat i rodičům trojčátek, jako sladké poděkování za vlídné přijetí do rodiny a zpříjemňování chvil, kdy u nich vykonávám pečovatelskou službu,“ vyznala se paní Michaela, která všechny svým neobvyklým dárkem překvapila. „Míša z dnešního pochmurného a deštivého pátku udělala sluníčkový den,“ reagovala vedoucí pečovatelské služby Boženka Sukopová. Dobrou náladu paní Míša nevnesla pouze mezi kolegyně, ale především do rodiny, kde pomáhá: „Děkujeme paní Michaele Rafajové, nejen za dort, který lahodí oku i chuti, ale také za její poctivou práci, kterou navíc obohacuje o mimořádně lidský rozměr,“ napsali na adresu služby manželé Jitka a Miroslav, rodiče trojčátek. 

Ing. Pavla Romaňáková, projektová manažerka Charity Zlín

Tříkrálová sbírka 2019
Podpořte nás
 

Základní údaje

Charita Zlín

Burešov 4886, 760 01 Zlín

 

pracovní dny: 07:30 - 15:30 hodin 

telefon: +420 577 224 050

e-mail: info@zlin.charita.cz

  

  • IČ 44117434
  • evidence MK dne 30.10.1996
  • pod číslem 8/1-02-728/1996
  • bank.spojení ČS, a.s., Zarámí 4463
  • číslo účtu: 1400878319/0800

Charita Zlín zpracovává osobní údaje fyzických osob v souladu s obecným nařízením Evropské unie o ochraně osobních údajů (GDPR), je tedy jejich správcem. Charita Zlín nejmenuje pově-řence pro ochranu osobních údajů.

 
 
 
 

KSSZK