Charita Zlín

ruka podaná v nesnázích

rodinám, seniorům, osobám v krizi

odborné sociální a dluhové poradenství

seniorům se sníženou soběstačností

centrum denních služeb

 

dospělým osobám

pastorační služba

Postní doba nás vyšla docela draho

Postní doba nás vyšla docela draho

Pronesla v jejím závěru maminka šestiletého Kristiana. Ten totiž přistoupil k postní almužně velmi zodpovědně. Vymyslel na své rodiče docela překvapující metodu. Vždy, když byli s rodiči a mladším bráškou v obchodě, tak vyjmenovával různé sladkosti, které by si přál. Když pak rodiče s některou dobrotou přece jen souhlasili, odvětil jim:

„Já už to nechci. Ale budu si pamatovat, kolik peněz to stálo a doma mi to, maminko, pak dáš a já vše uložím do pokladničky.“ Pečlivě pak cestou domů počítal a po návratu celou sumu od rodičů získal. Jeho nápad na plnění postničky se rodičům zalíbil, a tak se Kristianovým přáním nebránili. Docela je pobavilo, když starší syn začal k této metodě přemlouvat i tříletého brášku. Maminka s úsměvem říká, že postní doba je vyšla docela draho. Rodiče ale měli velkou radost, že se chlapec dokázal tak ovládat a myslet na chudé děti. Proto také zakřížkovali na pokladničce pomoc rodinám.

Také pan Jiří ze Želechovic si odepřel něco málo ze svých radostí. A tak na konci postní doby předal pokladničku s tisícikorunou. A co že si to v postu odepřel? Padesát piveček :-). To je příklad hodný následování, nemyslíte?  

+ Noela Frolková, pastorační asistentka Charity Zlín

Ilustrační foto z farnosti sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně

Související články

Tříkrálová sbírka 2019
Podpořte nás
 

Základní údaje

Charita Zlín

Burešov 4886, 760 01 Zlín

 

pracovní dny: 07:30 - 15:30 hodin 

telefon: +420 577 224 050

e-mail: info@zlin.charita.cz

  

  • IČ 44117434
  • evidence MK dne 30.10.1996
  • pod číslem 8/1-02-728/1996
  • bank.spojení ČS, a.s., Zarámí 4463
  • číslo účtu: 1400878319/0800

Charita Zlín zpracovává osobní údaje fyzických osob v souladu s obecným nařízením Evropské unie o ochraně osobních údajů (GDPR), je tedy jejich správcem. Charita Zlín nejmenuje pově-řence pro ochranu osobních údajů.

 
 
 
 

KSSZK