Charita Zlín

ruka podaná v nesnázích

rodinám, seniorům, osobám v krizi

odborné sociální a dluhové poradenství

seniorům se sníženou soběstačností

centrum denních služeb

 

dospělým osobám

pastorační služba

Projevy lásky pevně držet v dlani, to bychom měli neustále

Projevy lásky pevně držet v dlani, to bychom měli neustále

Advent = oddané a radostné očekávání.   

Byl horký letní den, obloha bez mráčků a já jsem, jako každý všední den, šla pro dceru do školní družiny. Děti dováděly na školním hřišti, honily se, některé stavěly z písku, jiné špitaly v ústraní. Moje dcera si hrála se svojí kamarádkou Verunkou. Šla jsem se tedy podívat, co že to děvčata tvoří. Nešlo přehlédnout, že Verunka používá jen jednu ručičku... 

... Druhou měla sevřenou v pěst. Asi má nějaké zranění, napadlo mne.

Když jsem se jí zeptala, odpověděla mi, že sice zranění nemá, ale ruku tak držet musí, protože dnes ve škole dostávali malé koláčky. „Byly tak moc dobré," řekla mi nadšeně a bez dechu pokračovala ve vysvětlování: „Že jsem ten druhý nechala pro maminku. A protože jí ho chci dát hned, jak přijde, tak ho musím držet v ruce." Byla jsem hodně překvapená. Byly to totiž už tři hodiny, po které holčička koláček svírala ve své malé ručce. Jak vzácný dárek, měla pro svou maminku!  Jen jsem měla obavy, jestli to její máma takto pochopí. Koláček totiž po tak dlouhém držení ve zpocené dětské dlani nevypadal příliš vábně. Naštěstí si to její máma dobře uvědomila a nevykřikla: „Fujcotomáš! Hnedtozahoď! Tojealehnusné!" Ale řekla: „Jé, to mám ráda, měla jsem zrovna na něco takového chuť a je to moc dobré." Verunka dostala od maminky pusu a my se po chvíli rozešly.

A já jsem si uvědomila, kolik projevů lásky nejen od dětí i těch, kteří jsou okolo nás, dostáváme. A že bychom je měli držet v dlani, pevně držet. Neustále. Tak jako Verunka svůj koláček. Neměli bychom na ně zapomínat, když se naše vztahy třeba zhorší a projevů lásky ubude. Ale vzpomínat na to dobré.

Přeji všem požehnané adventní dny

+Noela Frolková

Tříkrálová sbírka 2019
Podpořte nás
 

Základní údaje

Charita Zlín

Burešov 4886, 760 01 Zlín

 

pracovní dny: 07:30 - 15:30 hodin 

telefon: +420 577 224 050

e-mail: info@zlin.charita.cz

  

  • IČ 44117434
  • evidence MK dne 30.10.1996
  • pod číslem 8/1-02-728/1996
  • bank.spojení ČS, a.s., Zarámí 4463
  • číslo účtu: 1400878319/0800

Charita Zlín zpracovává osobní údaje fyzických osob v souladu s obecným nařízením Evropské unie o ochraně osobních údajů (GDPR), je tedy jejich správcem. Charita Zlín nejmenuje pově-řence pro ochranu osobních údajů.

 
 
 
 

KSSZK