Charita Zlín

ruka podaná v nesnázích

rodinám, seniorům, osobám v krizi

odborné sociální a dluhové poradenství

seniorům se sníženou soběstačností

centrum denních služeb

 

dospělým osobám

pastorační služba

Život paní Evženii zkomplikoval ´topenář´

Život paní Evženii zkomplikoval ´topenář´

O tak zvaných šmejdech, podvodnících, kteří různými metodami lákají z lidí, prioritně seniorů, nemalé finanční částky, vymýšlejí si až neuvěřitelné pohádky, aby je okradli, či dělají vše pro to, aby je smluvně zavázali k nesmyslným nákupům, čímž je mnohdy dostávají do dluhových pastí, už bylo napsáno mnoho. A přesto ...

U paní Evženie se jednoho pošmourného listopadového dne roku 2015 objevila nečekaná návštěva. Podomní podvodník z ní nakonec vylákal několik tisíc korun.

Se svojí velkou starostí se neváhala obrátit na naši poradnu. Bylo nutné činit co nejrychleji potřebné kroky. Tím zásadním bylo zkontaktovat Policii ČR. I když celý případ nebyl vyřešen ze dne na den, přece jen po několika měsících soudního procesu byla situace završena spravedlivým trestem odnětí svobody pro ´topenáře´ a kompenzací újmy pro paní Evženii. Zcizený finanční obnos získala zpět. „Ty peníze přišly jako dar z nebes, již jsem ani nedoufala v jejich navrácení. Při mém nízkém důchodu a špatném zdravotním stavu jsem je zrovna moc potřebovala na zaplacení léků a potřebné péče,“ uzavřela se slovy díků svůj příběh se šťastným koncem paní Evženie. Vděčnost nám však neváhala opětovně projevovat i v průběhu vyšetřování. Především za intenzivní a dlouhodobou pomoc při řešení soudního procesu.

Jméno uživatelky je z důvodu ochrany osobnosti smyšleno

Mgr. Pavel Hanke, sociální pracovník

Související galerie

Tříkrálová sbírka 2019
Podpořte nás
 

Základní údaje

Charita Zlín

Burešov 4886, 760 01 Zlín

 

pracovní dny: 07:30 - 15:30 hodin 

telefon: +420 577 224 050

e-mail: info@zlin.charita.cz

  

  • IČ 44117434
  • evidence MK dne 30.10.1996
  • pod číslem 8/1-02-728/1996
  • bank.spojení ČS, a.s., Zarámí 4463
  • číslo účtu: 1400878319/0800

Charita Zlín zpracovává osobní údaje fyzických osob v souladu s obecným nařízením Evropské unie o ochraně osobních údajů (GDPR), je tedy jejich správcem. Charita Zlín nejmenuje pově-řence pro ochranu osobních údajů.

 
 
 
 

KSSZK