Charita Zlín

ruka podaná v nesnázích

rodinám, seniorům, osobám v krizi

odborné sociální, dluhové a psychologické poradenství

seniorům se sníženou soběstačností

centrum denních služeb

 

dospělým osobám

pastorační služba

Básně typu Mik.. Miku.. by letos neuspěly. Ani náhodou

Básně typu Mik.. Miku.. by letos neuspěly. Ani náhodou

Každým rokem vyvstane otázka, zda Mikulášská družina (ne)přijde do Klubu pod Kánoí, kam jsou každoročně zváni všichni zlínští chariťáci. A pokud přijde, začnou pracovat nervy, zvláště u těch lehce zlobivých, zda z klubu odejdou po svých, či je neveme pod křídlo padlý anděl. Ovšem úplně všem se orosují čela při představě, že družina bude chtít ... báseň. Letos se k tomu Mikulíáš postavil vzpřímeně a výše popsanému stresu předešel, jak jinak, než inovací. Přijde i s kolegy, nikdo nikoho nikam odnášet nebude. Ale recitovat se bude! Vlastní tvorba, dle jasných pravidel.

Charita Zlín má svého ´Pracovníka roku 2017´

Charita Zlín má svého ´Pracovníka roku 2017´

Peníze jsou v každém oboru lidské činnosti důležité a je to tak i u nás. Ale co je pro mě mnohem důležitější, a ne jenom pro mě, ale především pro uživatele našich služeb je to, že často společně se svojí prací přináší naši pracovníci lidem i srdce na dlani. Potom můžeme říkat, že nejen podáváme ruku v nesnázích, ale často přinášíme i trochu radosti těm, kteří jsou často ve složitých životních situacích. A to si myslím je důležitější, než peníze. Tuto nadhodnotu je proto nutné ocenit. Ocenění jsme nazvali, jak jinak, než ´Ruka podaná v nesnázích´. 

Tak nějak asi vypadá Ježíškova dílna …

Tak nějak asi vypadá Ježíškova dílna …

Poděkování dárcům projektu ´Vánoční balíček´

"Jé, tady snad bydlí Ježíšek," vydechla překvapená paní doručovatelka, když přišla s páteční zásilkou do, balíčky zaskládané, kanceláře zlínské Charity. Bylo opravdu nač se dívat. Celá jedna stěna byla zaskládána úhledně zabalenými třiapadesáti dárky všech velikostí a kupou sladkostí. Tak nějak si děti asi představují dílnu, kde TO má před Vánocemi Ježíšek všechno nachystané, než začne nadělovat ...

Studentky pomáhají mladé rodině. Potřebnou garanci jim poskytla zlínská Charita

Studentky pomáhají mladé rodině. Potřebnou garanci jim poskytla zlínská Charita

Sbírka Veronika, dlouhodobě nemocná maminka

Veřejná sbírka pomáhá těžce nemocné mladé ženě
Charita Zlín s radostí převzala záštitu na projektem ´Pro dobrý pocit UTeBe´ studentek Fakulty managementu a ekonomiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, který realizují v rámci předmětu Manažerská etika. 

Stabat Mater, potlesk ve stoje

Stabat Mater, potlesk ve stoje

Adventní koncert jako poděkování. Toho není nikdy dost!

Děkujeme v rodině, děkujeme přátelům, děkujeme kolegům v zaměstnání. Na koho také nechceme a nesmíme, při děkování zapomenout, jsou příznivci, podporovatelé a dárci. A také ti, kteří každoročně v lednu vycházejí ve tříčlenných skupinkách do ulic a koledují pro potřebné, královští dobrovolníci nesoucí radostnou zvěst. Koncert se koná u příležitosti Mezinárodního dne dobrovolníků (vyhlášeno OSN), vždy pátého prosince.

Chtěli udělat radost Kristýnce a její mamince. Podařilo se jim to

Chtěli udělat radost Kristýnce a její mamince. Podařilo se jim to

Kristýnka je od narození postižená těžkou formou dětské mozkové obrny

Sbírku pro Kristýnku zrealizoval, během listopadových dnů, kolektiv zlínské pobočky BILLA ČR ve zlínském Zlatém jablku. „Hledali jsme smysluplný projekt, který bychom podpořili. Volba padla na pomoc Kristýnce,“ vysvětlila Kateřina Žáková, vedoucí úseku čerstvého servisu a dodala: „Jsme moc rádi, že jsme mohli přispět a udělat trošku radosti Kristýnce a její mamince. Tak nějak nás to pohladilo před vánočním shonem, který nás všechny čeká."

Panu Janovi se dostalo vyslechnutí i podpory

Panu Janovi se dostalo vyslechnutí i podpory

Občanská poradna podává ruku v nesnázíchPřed prázdninama tohoto roku jsem se ocitl ve velmi vážné a tíživé životní situaci. Proto jsem navštívil Charitu Zlín. Byl jsem velmi příjemně překvapen ochotou zaměstnanců Občanské poradny. Vyprávěl jsem jim svůj smutný příběh. Pracovnice mne vyslechla a pomohla mi s řešením mé situace, sdělila mi kontakty na nízkoprahové zařízení, pomohla mi vyřídit dávky hmotné nouze. Díky této pomoci jsem mohl začít žít nový a lepší život. Jan

Pochvala a spokojenost uživatelů je milou odměnou

Pochvala a spokojenost uživatelů je milou odměnou

Svatá Anežka Česká, památka 13.listopadu, patronka charitních pečovatelek

Jan Pavel II. napsal o naší patronce: „Sytila hladové, ošetřovala nemocné, pečovala o přestárlé, povzbuzovala bezradné a tak byla schopna šířit pokoj a smíření, dodávat útěchu a vlévat novou naději."  A o to se snažíme i my, což dokazují následující řádky.

Je to na nich vidět, řekla sousedka nemocné paní, kterou navštěvují naše pečovatelky

Je to na nich vidět, řekla sousedka nemocné paní, kterou navštěvují naše pečovatelky

Svatá Anežka Česká, památka 13.listopadu, patronka charitních pečovatelek

Kardinál František Tomášek, když byla Anežka prohlášena za svatou, řekl: „Její život má i po 700 letech mnoho co říci dnešní době. Příkladu královské dcery, která se cele věnovala všem potřebným, zvláště nemocným, by měli v nynější době, jež klade někdy příliš velký důraz na konzumní život, následovat všichni z nás. Nevidět jenom sebe, ale také toho druhého a být nablízku těm, kteří potřebují pomoc.“