Střípky z centra denních služeb

Za péči, pochopení a vstřícný přístup k mamince poděkovaly její dcery
3. ledna 2023 Články

Za péči, pochopení a vstřícný přístup k mamince poděkovaly její dcery

Chtěly bychom poděkovat zaměstnancům denního centra Domovinka za péči, pochopení a vstřícný přístup k naší mamince, která si denní stacionář oblíbila a na některé zaměstnance vzpomínala, i přes svou nemoc, do posledních dnů. I setkání se "Čmaňou", panem Pavlem Zedníčkem nebo čtení z knihy o MUDr.Karlu Kuběnovi se jí vrylo do paměti. Maminka našla v Domovince nejen vlídné přijetí, ale i "domov" a nové přátele. Naše srdečné díky patří i pečovatelkám terénní služby. Jsme vděčné, že ve Zlíně tyto služby, které pomáhají s péčí o seniory, máme. S vděkem vzpomínáme. Dcery paní Boženy Vavrušové

Domovinka 2022. Jakpak je dnes u nás ...
30. prosince 2022 Články

Domovinka 2022. Jakpak je dnes u nás ...

"... u nás doma? Jestlipak tam ještě hučí jez, jestlipak se zvedne hejno hus, mých bílých hus, když na ně štěkne pes?" Mladší generace asi netuší, ale ti starší by i možná uměli text Jiřího Voskovce a Jana Wericha, v podání Evy Pilarové, přezpívat. Patří mezi ně i uživatelé denního centra pro seniory, osoby starší 65-ti let, kteří v pracovní dny využívají nabízené základní, ale i fakultativní činnosti sociální služby. Tak tedy, jakpak je dnes u nás v Domovince?

Barvy podzimu 2022 ´motýlí´
15. září 2022 Články

Barvy podzimu 2022 ´motýlí´

Bylo příjemné zase se vidět a užít si den společně. Sice do kolektivu několikrát přišel (a opakovaně odešel) také vydatný déšť, ale i on byl přivítán s lehkým úsměvem, i když ne s takovou radostí, jako příchozí hosté a účinkující. Tradiční odpoledne bylo také příležitostí připomenout, že Charita Česká republika, jejíž je zlínská Charita součástí, pomáhá už celé jedno století. Potřebné provází na cestě životem od bezbranného dětství až do bezmocného stáří. Hnacím motorem je bezpodmínečná láska k lidem, která je zároveň největší přidanou hodnotou. 

Domovinka, to je srdeční záležitost. A je jedinečná. Výroční zpráva Charity Zlín 2021
19. července 2022 Články

Domovinka, to je srdeční záležitost. A je jedinečná. Výroční zpráva Charity Zlín 2021

Vedení sociální služby vůbec není jednoduché, se všemi standardy, provozními záležitostmi, administrativou, vedením služby a kolektivu. I přes to všechno se mi služba pro starší lidi, která umožňuje žít a dožívat v domácím prostředí, dostala pod kůži. 

Děláme práci, která má smysl. Výroční zpráva Charity Zlín 2021
12. července 2022 Články

Děláme práci, která má smysl. Výroční zpráva Charity Zlín 2021

Rok 2021 byl v Charitě Zlín trochu jiný, než jsme si původně představovali. Naše organizace vznika v roce 1991, na tento rok tedy připadlo třicáté výročí jejího ustanovení, a my jsme si mysleli, že se ponese především v rovině nejrůznějších oslav a připomínek tohoto výročí. 

Charita Zlín, to je ruka podaná v nesnázích. Více jak třicet let
6. června 2022 Články

Charita Zlín, to je ruka podaná v nesnázích. Více jak třicet let

Charita Zlín 1991-2021. "Tak, jako je dobré se zastavit, pokud člověk dosáhne nějakého jubilea, tak to určitě není na škodu i při jubileu organizace. V minulém roce jsme si připomněli 30. výročí od ustanovení Charity Zlín otcem arcibiskupem. Bohužel díky covid-19 nebylo možné uspořádat žádnou společenskou akci, na které bychom toto výročí oslavili. Když jsme tedy nemohli oslavit 30. výročí, tak jsme se rozhodli, že oslavíme 30+1. výročí. V pátek, 3. června 2022, ve zlínském kostele Panny Marie Pomocnice křesťanů od půl šesté hudbou s Add Gospel a následnou mší svatou, celebrovanou vizovickým děkanem P. Vítem Hlavicou," přibližuje ředitel Vlastimil Vajďák.

"Aktivity maminku motivovaly. Děkuji za službu domovinka," napsal pan Josef
3. května 2022 Články

"Aktivity maminku motivovaly. Děkuji za službu domovinka," napsal pan Josef

Paní Blahová, děkuji Vám i kolegyním za službu domovinka, kterou zajišťujete. Moje mamka ji využívala. Byla to pro ní pozitivní změna, nebyla dopoledne sama, kdy doma nikdo nebyl. Komfortní bylo zajištění dopravy. Aktivity - zpěv, čtení, modlitba, vyrábění aj. - jí pomohly alespoň částečně stimulovat k činnosti. Zajímavý a pěkně upravený je prostor - vilka - kde službu nabízíte. Děkuji Vám, ať se dílo daří a klientům se u Vás líbí. Josef Popelka